България бе близо, но отново не стигна до победа в Лигата на нациите

Волейболистите от националния отбор на България бяха близо, но отново не стигнаха до успех в четвъртата си среща от Лигата на нациите.

Възпитаниците на Николай Желязков губеха с 0:2 гейма от домакина Канада и спасиха мачбол в третата част при 23:24, но успяха да спечелят 2 гейма и стигнаха до тайбрек.

В крайна сметка България отстъпи на Канада с 2:3 (18:25, 18:25, 26:24, 25:21, 11:15) в Отава в 4-ия си мач от Трупа 2.

С това волейболистите ни записаха четвърто поражение до момента, като с две спечелени точка заемат 15-о място във временното класиране.

Канадците постигнаха първи успех, като са 14-ти с 3 загуби и 2 точки.

Николай Колев записа първата точка в мача и България поведе с 1:0. Успешна блокада даде преднина на Канада от 4:2. Радослав Парапунов атакува успешно за 4:6. Блокаут на Радослав Парапунов - 5:7. При 5:10 Николай Желязков взе прекъсване за България. "Кленовите листа" поведоха с 8 точки при 18:10. Ас на Райън Склейтър - 19:10. Единична блокада на Радослав Парапунов - 12:19. ас на Алекс Николов - 16:20. Бенджамин Джоузефсън взе прекъсване за Канада. Блокаут на Мартин Атанасов - 17:20. Алекс Николов би сервис в аут. Джейсън Хауаи хвана на блок атака на Мартин Атанасов - 22:17. Пайп на Александър Николов - 18:22. Радослав Парапунов атакува в аут и Канада спечели първата част с 25:18.

Двоен блок хвана атака на Радослав Парапунов - 0:2 в началото на втората част. Алекс Грозданов атакува в центъра за 3:5. Райън Склейтър атакува от зона 2 за 10:6. Алекс Николов влезе в ролята на разпределител и подаде на Мартин Атанасов, който не сгреши - 8:10. Тройна българска блокада направи резултата 9:11. Страхотен пайп на Алекс Николов - 10:11. Ас на Радослав Парапунов изравни резултата при 11:11. Канада поведе с 12:11 при техническото прекъсване, след като Мартин Атанасов бе хванат на блок. Блокаут на Мартин Атанасов и ново равенство - 12:12. Стивън Маар спря с единична блокада атака на Радослав Парапунов - 13:16. Николай Желязков взе прекъсване за България. Алекс Николов атакува успешно по диагонала от зона 4 - 14:17. Пайп на Алекс Николов - 15:19. Аспарух Аспарухов атакува по диагонала от зона 4 за 17:21. Две поредни атаки на Стивън Маар 23:17. Блокада спря атака на Алекс Николов и Канада спечели втората част с 25:18.

Канада поведе с 4:2 в началото на третата част. Аспарух Аспарухов намали до 3:4. Блокада на Алекс Грозданов и 4:5. Николай Колев атакува в центъра и равенство при 5:5. Алекс Николов се справи с троен блок - 7:8. Ас на Алекс Николов - 8:8. Блокада на Николай Колев изведе България напред - 9:8. Блокаут на Аспарух Аспарухов - 10:8. Атака по правата от зона 4 на Аспарух Аспарухов - 11:9. България поведе с 12:10 при техническото прекъсване. България поведе с 14:10. Аспарух Аспарухов атакува отлично за 15:11. Пайп на Аспарух Аспарухов запази преднината от 4 точки - 16:12. Николай Колев атакува в центъра за 17:14. "Кленовите листа" изравниха при 18:18. Грешка в организацията на играта на Канада и България поведе с 20:18. Блокаут на Аспарух Аспарухов - 21:18. Аспарух Аспарухов завърши дълго разиграване с атака - 22:19. Канада обърна развоя и поведе с 23:22. Аспарух Аспарухов изравни за 23:23. Капитанът Никълъс Хоуг изведе домакините до мачбол при 24:23. Атака в аут на Райън Склейтър и троен български блок, който спря атака на Никалъс Хоуг донесоха успеха на националите ни в третата част с 26:24.

Аспарух Аспарухов атакува с пайп за 3:4 в началото на 4-ата част. Алекс Николов атакува по диагонала от зона 4 за 4:5. Николай Колев атакува успешно в центъра - 6:7. Аспарух Аспарухов атакува по блокадата за 10:9. Ас на Аспарух Аспарухов - 11:9. Алекс Николов атакува по блокадата от зона 4 за 12:11 при техническото прекъсване. бомбена атака на Николай Колев в центъра - 13:12. Алекс Николов атакува по правата от зона 2 - 14:13. Радо Парапунов атакува по правата от зона 4 - 16:15. Аспарух Аспарухов игра отлично в атака за 17:15. Втора поредна атака на Аспарух Аспарухов по диагонала от зона 4 - 18:15. Три поредни точки за Канада и равенство при 18:18. Николай Желязков взе прекъсване за България. Ас на Аспарух Аспарухов - 20:18. Още един ас на Аспарух Аспарухов и 21:18. Алекс Грозданов игра с блокадата за 22:20. Единична блокада на Радо Парапунов срещу атака на Райън Склейтър и България спечели 4-ата част с 25:21.

Троен блок спря атака на Аспарух Аспарухов и Канада поведе с 3:0 в тайбрека. Мартин Атанасов се появи в игра. Николай Колев намали до 3:5. Блокада на Алекс Николов - 4:5.  Николай Колев бе сигурен в центъра за 5:6. Нова атака на Николай Колев в центъра - 6:8. Блокаут на Алекс Николов изравни резултата при 10:10. Стивън Маар изведе домакините до мачбол при 14:11. Канада спечели тайбрека с 15:11 и мача с 3:2 гейма след ас на Райън Склейтър.

18-годишният Александър Николов стана най-резултатен за България със 17 точки (2 аса, 2 блока). Аспарух Аспарухов добави 15 точки (3 аса).

Радослав Парапунов се отчете с 12 точки (1 ас, 2 блока). Николай Колев записа 11 точки (1 ас, 1 блок).

За Канада Стивън Маар изигра феноменален двубой и заби 25 точки (2 аса, 1 блок). Райън Склейтър добави 17 точки (4 аса, 2 блока). Капитанът Никълъс Хоуг се отличи с 14 точки. Джейсън Хауои реализира 13 точки (5 блока), а Лукас Вен Беркел записа 11 точки (2 блока).

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 2:3 (18:25, 18:25, 26:24, 25:21, 11:15)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Радослав Парапунов 12, Мартин Атанасов 4, Александър Николов 17, Николай Колев 11, Алекс Грозданов 8 - Мартин Иванов-либеро (Аспарух Аспарухов 15,, Добромир Димитров)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
КАНАДА: Брет Уолш 7, Райън Склейтър 17, Стивън Маар 25, Никълъс Хоуг 14, Лукас Ван Беркел 11, Джейсън Хауои 13 - Джъстин Луи-либеро (Матиас Елсър 1, Броуди Хофър)
Старши треньор: БЕНДЖАМИН ДЖОУЗЕФСЪН.